Būvgaldniecība un galdniecība restaurācijā

Vai tas būtu daudzdzīvokļu nams klusajā pilsētas centrā, vai arī vienkārša lauku māja, kas var lepoties ar vēsturiskajiem logiem, durvīm vai citiem funkcionālajiem un dekoratīvajiem koka apdares elementiem, šo ēku pērles būtu vērts saglabāt. Jo šodien visā pasaulē arvien vairāk tiek novērtēta tieši koka arhitektūra, un tam ir savi iemesli.

Durvju restaurācija un gaitenis 005

Durvju restaurācija un gaitenis pēc atjaunošanas

Vēsturiskie koka elementi arhitektūrā ir amatniecības mantojums, kā arī sava laika meistaru prasmju apliecinājums. Tāpēc, ja ēkai ir vēsturiskie koka logi, durvis vai citi dekoratīvie elementi, tad tāpat kā jebkurā restaurācijas procesā ir nepieciešams sastādīt restaurācijas programmu, kurā ietvertu sevī darba plānu sastādīšanu. Proti, restaurācijas uzdevumu, izmantojamo materiālu un instrumentu izvēli, darba tehnoloģiju un darba paņēmienu izvēli, finanšu plānošanu – materiāli, darba izmaksas, birokrātiskais process – atļaujas no būvvaldes, pieminekļu inspekcijas, konsultācijas ar restauratoriem, arhitektiem, būvinženieriem.

To visu var izdarīt un regulāri arī dara AS “Būvuzņēmums Restaurators” ar savu speciālistu komandu. Uzņēmumam ir gan vajadzīgā materiāli-tehniskā bāze, gan arī atbildīgi restaurācijas speciālisti, kas tiks galā pat ar vissarežģītākajiem izaicinājumiem, gan arī milzīga pieredze dažādu restaurācijas projektu realizācijā, kas uzkrāta kopš 1951. gada.

Koka apdares restaurācija 001

AS “Būvuzņēmums Restaurators” darbnīcās tiek veikta koka durvju, koka logu, koka slēģu, kā arī koka iekšējās un ārējās dekoratīvās apdares un citu būvgaldniecības elementu atjaunošana vai izgatavošana no jauna.

Koka apdares restaurācija Rīgā, Valdemāra ielā 37

Meistari strādā ar visiem koka durvju veidiem (masīvkoka, pildiņu, finierētās, krāsotās, namdaru u.c.) un koka logu veidiem (oderlogi, gropes logi jeb groplogi, futrlogi, zviedru logi u.c.), veicot krāsas noņemšanu, virsmu attīrīšanu, līmēšanu, slīpēšanu un krāsošanu. Restaurācijas speciālisti izgatavo arī trūkstošās vai zudušās detaļas, kā arī veic durvju un logu restaurāciju pilnā apjomā.

Tējas namiņa dekoratīvie elementi 003

Dekoratīvie apgleznojumi un citas koka detaļas pēc restaurācijas Elejas muižas Tējas namiņā

Sanāksmju telpa pēc remonta 001

Dekoratīvās koka sienas un dekoratīvo līstu izgatavošana Rīgas apgabaltiesas sanāksmju telpā

Koka pildiņu durvis pēc restaurācijas 002

Koka durvju restaurācija un to kopiju izgatavošana Rīgas apgabaltiesas telpās

Sanāksmju telpa pēc remonta 005

Dekoratīvās grīdas līstes, logi un sienu dekoratīvie elementi pēc restaurācijas Rīgas apgabaltiesas telpās

Tāpat AS “Būvuzņēmums Restaurators” vērienīgāku projektu ietvaros veic arī iekšējās un ārējās apdares koka dekoratīvo elementu atjaunošanu, protezēšanu, kā arī vajadzības gadījumā to izgatavošanu no jauna.

Restaurētā Kultūras ministrijas kamīnzāle 003

Koka dekoratīvā apdare pēc restaurācijas Latvijas Republikas Kultūras ministrijas kamīnzālē

Uzņēmuma pieredze ļauj darbus paveikt salīdzinoši ātri un kvalitatīvi. Tieši tik ātri un kvalitatīvi, cik restaurācijas nozarē tas ir iespējams.

Elejas muižas Tējas namiņš pirms restaurācijas darbu uzsākšanas

Elejas muižas Tējas namiņš pēc restaurācijas

Comments are closed.