Renovācija un rekonstrukcija

Tetera nams | Stūra māja

Saskaņā ar klienta pasūtījumu AS „Būvuzņēmums Restaurators” būvniecības objektos veic šādus darbus:

Renovācija – būves vai tās daļas remonts (kapitālais remonts), lai atjaunotu ēku vai tās daļu, nomainot nolietojušos nesošos elementus vai konstrukcijas, kā arī mērķtiecīgu funkcionālu vai tehnisku uzlabojumu ieviešana objektā, kopumā nemainot šīs būves vai tās daļas apjomu un funkciju. Renovācija var būt arī būves vai tās daļas atjaunošana, neskarot nesošās būvkonstrukcijas, ēkas fasādi un koplietošanas inženierkomunikācijas. Izņemot, protams, fasādes apdares atjaunošanu un logu nomaiņu, jumta ieseguma nomaiņu, kā arī fasādes un jumta siltināšanu.

LNO-005

Rekonstrukcija – būves vai tās daļas remonts (kapitālais remonts), lai atjaunotu ēku vai tās daļu, nomainot nolietojušos nesošos elementus vai konstrukcijas, kā arī mērķtiecīgu funkcionālu vai tehnisku uzlabojumu ieviešana objektā, vienlaikus izmainot šīs būves vai tās daļas apjomu un funkciju. Rekonstrukcija var būt arī ēkas vai tās daļas atjaunošana, pārbūvējot nesošās būvkonstrukcijas, ēkas fasādi un koplietošanas inženierkomunikācijas. Ieskaitot fasādes apdares atjaunošanu, logu un jumta nomaiņu, kā arī fasādes un jumta siltināšanu.

Kolonādes fasāde 001

Atjaunotais Kolonādes kioska interjers

No citiem būvniecības uzņēmumiem, kas pozicionējas līdzīgu darbu veikšanā, AS „Būvuzņēmums Restaurators” atšķiras ar to, ka specializējas dažādu vēsturisku celtņu atjaunošanā. Tas nozīmē, ka uzņēmumam ir milzu pieredze dažādu specifisku renovācijas un rekonstrukcijas projektu realizācijā, kas mērāma desmitgadēs.


Vēsturiskas pils vai zāles atjaunošana ir ievērojami sarežģītāka par parastu remontu vai pat kapitālo remontu, neatkarīgi no tā, vai šis remonts tiek veikts ar apjoma un funkciju izmaiņām, vai arī bez tām. Tāpēc parastie ēku renovācijas un rekonstrukcijas darbi uzņēmuma būvniecības speciālistiem ir savā ziņā vienkāršots darba uzdevums. Te gan jāpiebilst – pasūtītājs vienmēr var paļauties, ka arī šos darbus AS „Būvuzņēmums Restaurators” veiks ar tādu pašu atbildības sajūtu un attieksmi, kāda tiek ieguldīta vēsturisko celtņu atjaunošanā kopš 1951. gada.

Ziemeļblāzmas Kamerzāle 004

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” atjaunotā Kamerzāle

Tetera nams | Stūra māja

Tetera nams pēc fasādes atjaunošanas

Kolonādes veranda 005

Kolonādes kioska atjaunotā veranda

Comments are closed