Uzņēmuma vēsture

AS „Būvuzņēmums Restaurators” ir lielākais, vecākais un tradīcijām bagātākais mākslinieciskās restaurācijas uzņēmums Latvijā, kas veicis praktiski visu ievērojamāko kultūrvēsturisko un arhitektūras objektu atjaunošanu valstī.

Nu jau vairāk kā sešdesmit gadus uzņēmuma galvenais uzdevums ir valstiski svarīgu kultūras pieminekļu saglabāšana un atjaunošana. Arī mākslinieku un meistaru pieredze, kas gūta neskaitāmos objektos visu šo gadu garumā, šodien kalpo dažādu unikālu projektu, kā arī ieceru realizācijai, un ir praktiski nenovērtējama.


Uzņēmums ir dibināts 1951. gada 25. maijā, ar sākotnējo nosaukumu “Zinātniskās restaurācijas ražošanas darbnīca”. Šis nosaukums tika saglabāts līdz 1962. gada 1. oktobrim, kad to pārdēvēja par “Zinātniskās restaurācijas remontu kantori”. Arī vēlāk uzņēmums savu nosaukumu vairākkārtīgi mainīja, kļūstot gan par “Zinātniskās restaurēšanas projektēšanas konstruktoru biroju” (1965. gadā), gan par “Restaurācijas institūtu” (1988. gadā), gan par AS “Restaurators” (1993. gadā), līdz 2004. gadā ieguva savu tagadējo nosaukumu AS “Būvuzņēmums Restaurators”.

AS „Būvuzņēmums Restaurators” ir vienīgais būvniecības uzņēmums Latvijā, kas strādā jau vairāk kā 65 gadus un var lepoties ar to, ka visu šo gadu garumā ne uz mirkli nav pārtraucis savu darbību (neskatoties uz valsts iekārtas maiņu un citiem satricinājumiem, kas to varēja apturēt). Uzņēmuma pastāvēšanas laikā ir nomainījušās vairākas restauratoru un būvnieku paaudzes, bet starp darbiniekiem ir tādi, kas nostrādājuši uzņēmumā pat vairāk nekā 40 gadus.

Rīgas pils dekoru atjaunošana

Comments are closed